Facebook logoOdwiedź oficjalny fanpage
Szkoły Podstawowej Nr 1
w Bratkowicach

2020.05.26: DZIEŃ PATRONA

OGŁOSZENIE- DZIEŃ PATRONA

Informuję, że, zgodnie z kalendarzem pracy roku szkolnego 2019/2020, w dniu 28 maja przypada Dzień Patrona naszej szkoły- Prymasa Tysiąclecia- kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych w formie online.

Wskutek panującej sytuacji, nie możemy, niestety, obchodzić go , według wcześniejszych ustaleń.

          Dlatego będziemy „świętować” ten dzień w innej formie. Zachęcam wszystkich: dzieci, młodzież i rodziców do zapoznania się z materiałami dotyczącymi Patrona, które znajdują się na stronie naszej szkoły. Zostały one specjalnie na tę okazję przygotowane przez nauczycieli koordynatorów.

Serdecznie dziękuję ks. Wiesławowi Lisowiczowi i Pani Marii Fiałkiewicz Górce za wielkie zaangażowanie w to, abyśmy wszyscy ten dzień mogli przeżyć w sposób szczególny.

          Zachęcam wszystkich do obejrzenia podanych propozycji, jak również prac konkursowych uczniów, którzy zaangażowali się w projekt “Prymas Wyszyński - Człowiek Niezwykłej Miary”, organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Nauczanie Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego jest drogowskazem w trudnych sytuacjach życiowych dla wielu ludzi wierzących i niewierzących,. Tym bardziej więc, znajdźmy cenną chwilę, która może okazać się bezcenną dla nas wszystkich lekcją życia w obecnej dobie. Niech tych kilka „Złotych myśli” naszego patrona będzie zachętą do refleksji:

We wszystkim tym, co zdarza się w życiu człowieka, trzeba odczytać ślady miłości Boga. Wtedy do serca wkroczy radość.

Wszystko, co nas spotyka - zdrowie czy cierpienie, dobro czy zło, chleb czy głód, przyjaźń ludzka czy niechęć, dobrobyt czy niedostatek - wszystko to w ręku Boga może działać ku dobremu.      

Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca.                        

                                                                                   Joanna Różańska

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bratkowicach

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bratkowicach
36-055 Bratkowice 398
tel./fax 17 855 10 07 
e-mail:
 sp1.bratkowice@swilcza.com.pl

Designed by atjoomla.com