Facebook logoOdwiedź oficjalny fanpage
Szkoły Podstawowej Nr 1
w Bratkowicach

2020.05.28: ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PATRONA

Stefan Wyszyński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wnieście do Waszych rodzin ducha wzajemnej miłości, pokoju

i współdziałania. Jesteście sobie ku pomocy”! 

 

 Niech słowa naszego patrona- Kardynała Stefana Wyszyńskiego będą nam światłem w tym dziwnym, trudnym, niezwykle ciężkim dla każdego czasie.

            2 października 2019 roku Papież Franciszek zatwierdził dekret otwierający drogę do rychłej beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia trwał 30 lat. Niezbędnym wymogiem do beatyfikacji był potwierdzony cud. Niewytłumaczalne, z medycznego punktu widzenia, uzdrowienie, dotyczy 19-latki ze Szczecina, która w 1988 roku zachorowała na nowotwór tarczycy i nie dawano jej szans na przeżycie. Wówczas grupa sióstr zakonnych i innych osób rozpoczęła modlitwy o łaskę zdrowia, za wstawiennictwem prymasa Stefana Wyszyńskiego. Uzdrowienie nastąpiło nagle i zostało uznane za trwałe.

Kiedy dowiedzieliśmy się, że 7 czerwca 2020 r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, radość nasza była ogromna. Zaczęliśmy się przygotowywać do tego wydarzenia , które jest niezwykle ważne dla naszej społeczności szkolnej i parafialnej.

We wrześniu udaliśmy się z pielgrzymką do klasztoru w Komańczy, gdzie przebywał ks. Kardynał podczas internowania.

Równocześnie nasi uczniowie zaangażowali się w Projekt “Prymas Wyszyński - Człowiek Niezwykłej Miary”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Działania projektowe obejmowały pięć, spośród dziesięciu proponowanych kategorii.

My wybraliśmy następujące:

  1. „Dziękuję Ci, Prymasie”  – list otwarty lub wiersz uczniowski. Do tej kategorii zgłosili się uczniowie klasy ósmej: Oliwia Dworak i Miłosz Chmaj.
  2. Przygotowanie prezentacji multimedialnej pod hasłem: „Człowiek niezwykłej miary”. Pracę przygotował uczeń klasy ósmej: Jakub Daniel.
  3. Konkurs plastyczny pt. „ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień”. W tej kategorii udział wzięli uczniowie klasy siódmej: Bartłomiej Kowalski i Magdalena Maksymiak.
  4. Wykonanie plakatów z cytatami  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, pogrupowanymi wg tematów:a) Ojczyzna, naród, patriotyzm;b) rodzina, dom, człowiek. Tę kategorię wybrali uczniowie klasy siódmej: Oliwia Głodek i Julia Przywara.
  5. Zaprojektowanie znaczka pocztowego, upamiętniającego uroczystość beatyfikacji, które było obowiązkowe dla wszystkich szkół. Spośród naszych uczniów tej pracy podjęła się uczennica klasy siódmej: Weronika Homa.

            Prace uczestników projektu zostały przekazane do organizatorów i będą prezentowane na stronach internetowych Stowarzyszenia.

Zamieszczamy je również na stronach naszej szkoły i parafii, aby wszyscy mogli przeczytać i zobaczyć, jak mamy zdolną i wspaniała młodzież.

   

Wszystkim , którzy zaangażowali się w powyższe działania z całego serca dziękujemy.

Niech Sługa Boży ks. kardynała Stefan Wyszyński obdarza każdego z nas potrzebnymi łaskami.

 

Opiekunowie:

Maria Fiałkiewicz – Górka

ks.Wiesław Lisowicz


TYTUŁ: ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień”; pkt 8 Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak Ty korzystasz z pracy drugich.

AUTOR: Magdalena Maksymiak

 

TYTUŁ: „ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień”; pkt 2 Myśl dobrze o wszystkich – nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego.

AUTOR: Bartłomiej Kowalski

 

TYTUŁ: a) Ojczyzna, naród, patriotyzm; b) rodzina, dom, człowiek.

AUTOR: Oliwia Głodek

 

Oliwia Dworak ,,Dziękuję Ci, Prymasie"

Miłosz Chmaj "Dziękuję Ci, Prymasie"

Weronika Homa - projekt znaczka

Jakub Daniel "Człowiek niezwykłej miary"

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bratkowicach
36-055 Bratkowice 398
tel./fax 17 855 10 07 
e-mail:
 sp1.bratkowice@swilcza.com.pl

Designed by atjoomla.com