Galerie zdjęć

Święto Drzewa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

  
 

Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego
działania, zależy od każdego z nas

 

Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpioną rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego.

W ramach obchodów „Święta Drzewa” uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej Nr1 w Bratkowicach zorganizowali w dniach 9.10 i 15.10.2020r. zajęcia okazjonalne.

Podczas zajęć uczniowie rozpoznawali poszczególne gatunki drzew liściastych i iglastych. Oglądali filmy na temat życia lasu. Rozpoznawali i nazywali rośliny oraz zwierzęta żyjące w różnych warstwach lasu na podstawie tekstów informacyjnych zawartych w udostępnionych książkach przyrodniczych. Podczas dyskusji uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie „Jak wyglądałby świat bez lasu?”.

Korzystając z pięknej jesiennej pogody udaliśmy się do parku, aby nie tylko podziwiać drzewa w jesiennej szacie, ale również rozpoznawać nazwy drzew po kształcie liści i ich owocach. Kolejnym etapem zajęć było samodzielne wykonanie pracy plastycznej, z najpiękniejszym drzewem napotkanym podczas zwiedzania parku. Takie działania pobudzają pozytywny stosunek do środowiska przyrodniczego, jak również pozwalają rozwijać postawy proekologiczne. Aby powyższy cel osiągnąć wskazane jest między innymi: sadzanie drzewa, oszczędzanie papieru, zbieranie makulatury, używanie toreb wielorazowego użytku.

   

Opiekun LOP: Elżbieta Bąk

____________________________________________________

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ...


 
 

  

© Copyright Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bratkowicach