Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody

Mirabelka

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

  

 

IMG 20181115 110148W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, klasa pierwsza wraz z wychowawczynią Elżbietą Bąk oraz nauczycielem wspomagającym Anną Trawka została zaproszona do Biblioteki Publicznej w Bratkowicach. Dzieci wzięły udział w inspirującej akcji czytelniczej organizowanej przez Barbarę Morowiec, redaktor naczelną. serwisu Lustro Biblioteki pod hasłem „Mirabelka-kiełkująca historia w 100licy”.

Akcja ta polega na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów, których scenariusz dowolnie modyfikowany oparty jest na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza. Dzieciom zostały przybliżone różne pojęcia między innymi: czasu, pór roku. Zapoznane zostały również z wydarzeniami opisywanymi w tej książce, życiorysem Józefa Piłsudskiego oraz związanym z nim najważniejszymi dla Polski wydarzeniami historycznymi. Po przeczytaniu fragmentu tekstu „Mirabelka” oraz obejrzeniu filmu uczniowie wykonali drzewka tytułowej bohaterki w czterech porach roku. Stworzyli również niepowtarzalne biało-czerwone drzewko, którego liście wykonali obrysowując i wycinając własne dłonie.

Warsztaty uświadomiły dzieciom jak ważna w życiu jest wolność, o której musimy pamiętać i historię jej odzyskania winniśmy przekazywać kolejnym pokoleniom Polaków.

Anna Trawka

 

 ___________________________________ 

Galeria zdjęć

 

© Copyright Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bratkowicach